Hikayemiz
kemerdere

"Kemerdere Organik Yaşam Köyü"

Kemerdere; Çanakkale merkeze bağlı Kemerdere Köyü, göleti, deresi ve Roma dönemi su kemeri ile ünlü bir doğa cennetidir.

Organik Yaşam Köyü

Kemerdere organik yaşam köyünde, Troia antik kentine su götüren yolların su kemerleri bulunmaktadır. Köydeki gölde, aynalı sazan, tatlı su kefali, yayın gibi balıklar bulunmaktadır. Göle boşalan dere ülkemizin kirlenmemiş nadir derelerindendir.


sukemeri
Kemerdere Su Kemeri - Fotoğraf: T.C. Çanakkale Valiliği

Yeşil İris Çiftliği

Daha fazla üretim anlayışı ile konvensiyonel tarımın, bilinçsizce yaptığı sıçrama karşısında, yanlışı farkeden firmamız, Çanakkale, Kemerdere'de Yeşil İris Çiftliği bünyesinde 1996 yılında organik tarım faaliyetine başladı.


golet
Kemerdere Göleti - Fotoğraf: T.C. Çanakkale Valiliği
yesiliris logo

Ürün Tanıtımımız

2003 senesinde Feshane’de yapılan Organik Fuarına "Yeşil İris" markamızla katılarak kendi üretimimiz olan 18 çeşit ürünümüzü müşteriye tattırmak ve organik tarımın ne olduğunu anlatmak fırsatını bulduk.

Üreticiden Tüketiciye

Fuarda ürünlerimize karşı duyulan ilgi bizi, topraktan başlayan uğraşımızın, müşterimizin ayağına kadar uzanan bir zincir oluşturduğumuzda, başarılı olacağı fikrine götürdü. Bu kararla yakın çevremiz ve Çanakkale, Güzelyalı mevkiinde bulunan otelimizin (İRİS Hotel ve SPA) ihtiyaçlarını karşılamakla işe başladık; diğer taraftan da yatırım eksiklerimizi ve bürokratik işleri tamamladık.

Adrese Organik

Şu anda yaklaşık 700 müşterimizin siparişlerini adreslerine Mayıs 2007’den itibaren en az haftada bir defa olmak üzere ulaştırıyoruz. Böylece, siz değerli müşterilerimize daha güvenli, daha sağlıklı ve daha lezzetli organik ürünlerimizi sunmuş oluyoruz. Tekser Gıda gibi bir Ergen-Tur kuruluşu olan İRİS Hotel ve SPA mutfağında Yeşil İris Çiftliğinde ürettiğimiz doğal ve organik ürünler kullanılmaktadır.

Yeşil İris Çitliğinden...